S ohledem na vrcholící celosvětovou hospodářskou krizi přijelo z 37 států pouze 1 400 sportovců. K nejúspěšnějším patřili se třemi zlatými medailemi gymnasta Romeo Neri z Itálie a plavkyně Helen Madisonová z USA. Česká výprava se skládala jen ze sedmi členů, kteří však byli maximálně úspěšní a přivezli šest medailí.

Počet disciplín: 117

Československo vyslalo sedm sportovců, některé jen díky finančním sbírkám mezi sportovními příznivci. Malá výprava však byla neobyčejně úspěšná: Jaroslav Skobla získal ve vzpírání těžké váhy zlatou medaili, ve stejné disciplíně byl Václav Pšenička druhý a stejnou příčku obsadil i Josef Urban v těžké váze zápasu řeckořímského. Bronzovou medaili vybojoval ve vrhu koulí František Douda.

Z dalších sportovců skončil Jindřich Maudr v zápase bantamové váhy na 4. příčce, Oskar Hekš doběhl v maratónu na 8. místě a jen sprintér Andrej Engel nepostoupil ve svých disciplínách do finále. Československo se v Los Angeles rovněž poprvé zúčastnilo uměleckých soutěží, a to velmi úspěšně – Josef Suk obdržel za pochod V nový život stříbrnou a Jakub Obrovský za sochu Odysseus bronzovou medaili.