Soutěže byly pořádány jako „Týden zimních sportů“, olympijský kongres v Praze roku 1925 je zpětně uznal jako první zimní olympijské hry. Hrdiny her byli norský lyžař Thorleif Haug a finský rychlobruslař Arnold Thunberg, kteří získali po třech zlatých medailích. Československou výpravu tvořilo 27 sportovců, krasobruslař Josef Slíva skončil na čtvrtém místě.

Datum konání: 25. 1. 1924 – 5. 2. 1924
Celková účast: 258 sportovců
Česká účast: 27 sportovců
Počet sportů: 9
Počet disciplín: 16

Českoslovenští sportovci sice nevybojovali žádnou z medailí, ale krasobruslař Josef Slíva skončil na čtvrtém místě, hokejisté byli pátí a překvapili lyžaři, kteří jako jediní byli s to konkurovat závodníkům ze Skandinávie. Z nich nejlepšího výsledku dosáhli lyžaři německé národnosti Josef Adolf a Vincenc Buchberger, kteří v severské kombinaci obsadili šestou a sedmou příčku.