Lístky na Londýn 2012 v prodeji v příštím roce
18. října 2010
Bezmála devět milionů vstupenek na letní hry 2012 bude v prodeji v průběhu příštího roku. Český olympijský výbor doufá, že pro tuzemské fanoušky získá nejvyšší kvótu v historii.
Vedle 8,8 milionu vstupenek na olympijské hry vstoupí do prodeje také dva miliony lístků na navazující paralympijské hry. Oznámil to organizační výbor londýnských letních her, který zároveň zveřejnil i ceny vstupenek.
Jelikož Londýn je pro české fanoušky skvěle dostupný, chce Český olympijský výbor umožnit co nejvíce tuzemským příznivcům, aby si mohli zakoupit vstupenku. „Český olympijský výbor vyjednává o výrazném zvýšení kvóty pro Českou republiku oproti minulým olympiádám,“ uvedl místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing Jiří Kejval. „Podrobnější informace budeme vědět na počátku příštího roku,“ doplnil. Lístky budou v Česku distribuovat autorizovaní prodejci.
Čeští fanoušci však mohou získat vstupenky také přímo na oficiálním portálu www.tickets.london2012.com. Česká republika je totiž v seznamu třiceti evropských zemí, které mají toto privilegium. Podrobné informace získáte na uvedené webové stránce, můžete se tam i zaregistrovat. Zájemci, kteří pocházejí z ostatních států, budou muset získat vstupenky jen přes svůj národní olympijský výbor.
Kolik budou vstupenky na olympijské sporty stát? Cenové rozpětí je velké, začínají na dvaceti librách. Za tuto cenu například koupíte nejlevnější vstupenku na atletické rozběhy, zatímco nejdražší na finálové boje bude stát 725 liber. Ceny na maraton budou od 20 do 50 liber, finále mužského turnaje v basketbalu vyjde na 425 liber (ženského o sto méně). Finále divoké vody uvidíte v cenovém rozpětí 35 – 150 liber, boj o zlato na fotbalovém turnaji za 40 – 185 liber. Střelba, která Česku přináší často medailovou radost, patří k nejlevnějším olympijským sportům: jednotná cena na finále je 40 liber.
Naopak suverénně nejdražší lístky budou na oba ceremoniály. Na zahajovací budou nejdražší v historii, a to v cenových relacích 20,12 – 150 – 995 – 1600 a symbolicky 2012 liber, na závěrečný pak za 20,12, - 150 – 655 – 995 a 1500 liber.
-ted-
Zpět