Týden v českém sportu: Judista Krpálek je mistrem Evropy

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Zatímco pozornost všech sportovních fanoušků byla v neděli upřena do libeňské O2 Areny, kde čeští tenisté úspěšně válčili o Davis Cup se Španěly, pouhých pár set metrů odtamtud se z titulu mistra Evropy v judu do 23 let radoval Lukáš Krpálek.

Účastník letošních olympijských her v Londýně vyhrál ve Sparta Areně na Podvinném Mlýně zcela jasně, ve finále zdolal Poláka Domanského na ippon. „Ale soupeř byl velmi dobře připravený a bylo to těžké,“ řekl evropský šampión.

Do nové sezony vstoupil běžec na lyžích Lukáš Bauer, v závodu kategorie FIS ve finském Muoniu byl na trati 10 km klasickým způsobem druhý. V bílé stopě se předvedl poprvé od února, kdy v Novém Městě na Moravě vzdal kvůli únavové zlomenině patní kosti.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková zahájila nový ročník Světového poháru v nizozemském Heerenveenu druhým místem na 3000 metrů, rychlejší byla jen Němka Beckertová. Na poloviční trati byla pak česká dvojnásobná olympijská vítězka pátá, na pětistovce se neprosadila.

Poslední z osmi účastníků skončil na pařížském Grand Prix krasobruslař Tomáš Verner. Basketbalisté Nymburka ve VTB lize prohráli s VEF Riga 81:83, když rozhodující koš padl tři vteřiny před koncem. Nymburk letos poprvé na své palubovce prohrál.

Letošní premiéru v NBA si o víkendu prožil český basketbalista Jan Veselý. Jeho Washington Wizards ale neuspěli poosmé v řadě, když doma nestačili na Utah a podlehli mu 76:83.

Ze sportovního programe tohoto týdne

Úterý 20. listopadu

Novosibirsk: volejbalová LM, skupina B - 4. kolo: Novosibirsk - Č. Budějovice (14:00)

Buzau: kvalifikace ME stolních tenistek: Rumunsko - Česko (17:30)

Jablonec n/N: kvalifikace ME stolních tenistů mužů: Česko - Rumunsko (18:30)

Středa 21. listopadu

Gabrovo: Vyzývací pohár volejbalistů - odveta 2. kola:Gabrovo - Volejbal Brno (17:00)

Liberec: Vyzývací pohár volejbalistů - odveta 2. kola: Liberec - Tilburg (18:00)

Prostějov: volejbalová Liga mistryň - skupina B, 4. kolo: Prostějov - Villa Cortese (18:00)

Brno: Evropská liga basketbalistek - skupina A, 5. kolo: BK IMOS Brno - Rivas Madrid (18:00)

Prienai: Evropský pohár ULEB basketbalistů - skupina A, 3. kolo: Prienai - Nymburk (18:00)

Bělehrad: Evropský pohár basketbalistek - skupina G, 5. kolo: Partizan Bělehrad - VŠ Praha (18:00)

Spišská N. Ves: Středoevropská liga basketbalistek - 2. kolo: Spišská Nová Ves - DSK Karlín (18:00)

Arad: Středoevropská liga basketbalistek - 2. kolo: ICIM Arad - Valosun Brno (19:00)

Čtvrtek 22. listopadu

Chartres: ME v plavání v krátkém bazénu (09:00)

Praha: Evropská liga fotbalistů - skupina I, 5. kolo: Sparta Praha - Lyon (19:00)

Coimbra: Evropská liga fotbalistů - skupina B, 5. kolo: Coimbra - Viktoria Plzeň (21:05)

Pátek 23. listopadu

Lillehammer: SP ve skocích na lyžích - smíšená družstva (16:30)

Sobota 24. listopadu

Chartres: ME v plavání v krátkém bazénu (08:45)

Koksijde: SP v cyklokrosu

Kolomna: SP v rychlobruslení

Lillehammer: SP v severské kombinaci (9:30) a skocích na lyžích mužů (15:00) a žen (14:00)

Gällivare: SP v běhu na lyžích - ženy 10 km volně (10:30), muži 15 km volně (12:30)

Aspen: SP v sjezdovém lyžování - obří slalom žen (18:15)

Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování - sjezd mužů (19:30)

Neděle 25. listopadu

Gieten: cyklokrosová série Superprestige, 5. závod

Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování - super-G mužů (10:30)

Lillehammer: SP v severské kombinaci (9:30) a ve skocích na lyžích mužů

Gällivare: SP v běhu na lyžích - štafeta žen na 4x5 km (10:30) a můžu na 4x7,5 km (12:15)

Östersund: SP v biatlonu - smíšené štafety (15:30)

Aspen: SP v sjezdovém lyžování - slalom žen (18:00)