Štybar si odskočil pro cyklokrosový titul, tenisté zdolali Nizozemce

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

Ze silnice si „odskočil“ zpátky k cyklokrosu a hned slavil třetí titul mistra světa! Zdeněk Štybar neměl konkurenci a v nizozemském Hoogerheide udolal v boji o zlato Belgičana Nyse. „Opravdu, ale opravdu těžký závod. Byl to okruh, co mi sedl, ale rozhodně jsem nečekal, že se na něm stanu mistrem světa. Ale taky je to jiné, když je na vás tlak, když jste cyklokrosař na plný úvazek. To já mám jiné priority a zkusil jsem si jen tento jeden závod. Byla tady fantastická atmosféra a moc jsem si ji užíval,“ citoval mistra světa server idnes.cz. Tomáš Paprstka skončil mezi jezdci do 23 let osmý.

Tenisté postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru. V prvním kole v Ostravě porazili Nizozemce 3:2 a všechny tři body zařídil Tomáš Berdych: vyhrál obě dvouhry a v sobotu také po boku Radka Štěpánka čtyřhru. „Bylo to těžké, byť to tak nevypadalo. Už dříve jsem ale říkal, že jsou to mladí kluci. Po dlouhé době se dostali do světové skupiny, takže byli hodně nažhaveni,“ řekl idnesu Berdych po postupu. V boji o semifinále čekají Čechy Japonci.

Tenistka Květa Peschkeová se z Paříže veze titul ze čtyřhry. Ve finále turnaje zdolala spolu s Němkou Grönefeldovou duo Babosová, Mladenovicová 6:7, 6:4 a 10:5. Naopak Karolína Plíšková svůj druhý titul na turnajích WTA nepřidala. Ve finále v Pattaye prohrála s Ruskou Makarovovou 3:6 a 6:7.

Běžec Jakub Holuša překonal na mítinku v irském Athlone český halový rekord v běhu na 1500 m časem 3:38,79 minuty. Zároveň splnil i limit na halové MS v Sopotech. „Se začátkem sezony jsem velmi spokojený,“ usmál se Holuša.

Tyčkařka Jiřina Svobodová vyhrála mítink v Drážďanech a výkonem 471 cm o jeden centimetr vylepšila vlastní české halové maximum. Denisa Rosolová byla na čtyřstovce v Moskvě pátá v čase 52,49 sekundy.

Snowboardistka Ester Ledecká skončila v celkovém pořadí SP na druhém místě. V paralelním obřím slalomu dojela v německém Sudelfeldu pátá. Skokan na lyžích Jan Matura byl na SP ve Willingenu jedenáctý, Jakub Janda v posledním závodě před olympiádou o čtyři místa pod ním. Lyžařka Šárka Strachová dojela devátá ve slalomu v Kranjské Goře, běžec na lyžích Lukáš Bauer na patnáctce v Toblachu patnáctý.

Jan Koukal vyhrál squashový turnaj v Medicine Hat. Kanadský triumf je na okruhu PSA už jeho osmadvacátý.

Čeští futsalisté se na mistrovství Evropy v Antverpách do vyřazovacích bojů nedostali. Nepustila je tam vysoká porážka se Španěly 1:8.

Házenkářky Mostu podlehly na úvod osmifinále Poháru EHF dánskému Esbjergu vysoko 21:28. Také ženy Poruby prohrály v prvním duelu osmifinále Vyzývacího poháru s Höörem 24:25. Basketbalisté Nymburku pak ve VTB lize nestačili na Jenisej Krasnojarsk 79:81.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 3. února

Val di Fiemme: MS juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování: běh na 4x3,3 km – juniorky (10:00), běh na 4x5 km – junioři (12:00).

Nové Město n/M: ME v biatlonu: smíšené juniorské štafety 2x6 km a 2x7,5 km (12:00).

Úterý 4. února

Nové Město n/M: ME v biatlonu: štafety žen 4x6 km (10:00), štafety mužů 4x7,5 km (13:00).

Prostějov: Pohár CEV volejbalistek – úvodní čtvrtfinále: Agel Prostějov - Fenerbahce Istanbul (17:30).

Středa 5. února

Istanbul: Evropská liga basketbalistek – skupina C: Galatasaray Istanbul - ZVVZ USK Praha (20:00.

Lattes: Evropská liga basketbalistek – skupina B: Montpellier - BK IMOS Brno (20:00).

Dmitrov: turnaj pěti zemí hokejistů do 18 let: Česko – Finsko (12:30).

Sundsvall: turnaj pěti zemí hokejistů do 17 let: Švédsko – Česko (19:00).

Čtvrtek 6. února

Riihimäki: turnaj pěti zemí hokejistů do 19 let: Česko – Švýcarsko (15:00).

Dmitrov: turnaj pěti zemí hokejistů do 18 let: Česko – Švédsko (16:00).

Sundsvall: turnaj pěti zemí hokejistů do 17 let: Česko – Finsko (15:30).

Pátek 7. února

Soči: XXII. zimní olympijské hry.

Most: turnaj čtyř zemí hokejistů do 16 let: Česko – Švédsko (17:30).

Sobota 8. února

Sevilla: Světová skupina tenisového Fed Cupu – 1. kolo: Španělsko – Česko.

Hyvinkää: turnaj pěti zemí hokejistů do 19 let: Česko – Finsko (15:00).

Dmitrov: turnaj pěti zemí hokejistů do 18 let: Česko – USA (12:30).

Litvínov: turnaj čtyř zemí hokejistů do 16 let: Česko – Finsko (17:30).

Sveti Ivan Zelina: Vyzývací pohár házenkářek – úvodní osmifinále: RK Zelina - Slavia Praha (19:00).

Höör: Vyzývací pohár házenkářek – odvetné osmifinále: Höör - DHC Sokol Poruba (16:00).

Neděle 9. února

Järvenpää: turnaj pěti zemí hokejistů do 19 let: Česko – Německo (12:00).

Sundsvall: turnaj pěti zemí hokejistů do 17 let: Česko – Rusko (11:00).

Litvínov: turnaj čtyř zemí hokejistů do 16 let: Česko – Rusko (17:30).

Morez: La Transjurassienne – FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování.

Esbjerg: Pohár EHF házenkářek – odveta osmifinále: Esbjerg - Baník Most (14:00).

Praha: Vyzývací pohár házenkářek – úvodní osmifinále: RK Zelina - Slavia Praha.

Paříž: série Grand Slam v judu.

Hoogstraten: cyklokrosová série Superprestige.

Lausanne: Evropský pohár ve stolním tenisu.

Gent: halový atletický mítink.