České hvězdy víkendu: dálkoví běžci a Ledecká

Oficiální
Oficiální
5 Minut čtení

Závod dálkových běžců Dolomitenlauf byl letos v režii českých závodníků. Petr Novák ho jako první Čech vyhrál, druhý v cíli 42kilometrové trati byl navíc Martin Koukal. „Jelo se opravdu dobře, vybral jsem skvělé lyže. Kvůli čerstvému sněhu jsem spadl hned v prvním sjezdu, ale dotáhl jsem se zpět do čela a neztratil jsem moc síly,“ citoval Nováka server idnes.cz. Koukala o možné vítězství připravilo, že upadl hned třikrát. „Petr byl silný, ale myslím, že bych s ním držel krok déle, kdybych tolikrát nespadl. Ve finiši o druhé místo jsem si věřil,“ řekl Koukal.

Skvěle se o víkendu prezentovala i snowboardistka Ester Ledecká. Ve slovinské Rogle poprvé v kariéře vyhrála závod SP v paralelním slalomu. „Já jsem překvapená z celé sezony, jak se vyvíjí. Páté a šesté místo v prosinci, druhé a třetí před týdnem, a tohle. Pořád tomu nemůžu uvěřit, to snad není možné. Je to vynikající,“ řekla dcera zpěváka Janka Ledeckého idnesu.

Těsně pod stupni vítězů dojela snowboardistka Šárka Pančochová ve slopestylu Světového poháru v kanadském Stonehamu. „Závod byla pro Šárku další důležitá zkušenost před startem na X-Games a na olympiádě. Svým výkonem potvrdila, že patří mezi světovou špičku,“ uvedl kouč Martin Černík.

Bez medaile se nakonec vracejí čeští krasobruslaři z mistrovství Evropy v Budapešti. Velkou smůlu měl Michal Březina, jehož od bronzu dělilo jen 0,26 bodu. Tak blízko jsem pod stupni ještě nebyl. Stačilo abych měl poslední piruetu na úrovni čtyři, jako ji mám obvykle, a ne na dvojce - a ten bronz bych měl,“ prohlásil Březina. Tomáš Verner skončil sedmý, kam spadl ze třetího místa před volnou jízdou.

Generálka na OH příliš nevyšla českým biatlonistům – hlavní hvězda Gabriela Soukalová byla ve čtvrtečním závodě SP v Anterselvě diskvalifikována kvůli špatné manipulaci se zbraní, následně nestartovala a musela se smířit s tím, že na čele SP ji vystřídala Tora Bergerová. Mužská štafeta Šlesingr, Krupčík, Soukup, Moravec skončila 12., ženy kvůli mlze o štafetu přišly.

Boulařka Nikola Sudová byla na SP v kanadském Val St. Come v generálce před olympijskými hrami dvanáctá, celkově je v SP o příčku níže. Jakub Janda obsadil v Zakopaném 14. místo v závodě SP skokanů na lyžích, v soutěži družstev byli Češi šestí. Česká rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná byla na ME ve víceboji v Drážďanech v generálce na v Soči třináctá.

Cyklista František Raboň ve svém prvním bikerském závodě dojel na čtvrtém místě v maratonu v Jihoafrické republice.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 20. ledna

Melbourne: tenisový grandslamový turnaj Australian Open.

Úterý 21. ledna

Austrálie: cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour).

Středa 22. ledna

Praha: Evropský pohár basketbalistů – skupina K: ČEZ Basketball Nymburk - Chimki Moskva (18:30).

Praha: Evropská liga basketbalistek – skupina C: ZVVZ USK Praha - Spartak MO (18:00).

Krakov: Evropská liga basketbalistek – skupina B: Wisla Krakov - BK IMOS Brno (18:30).

Čtvrtek 23. ledna

Cortina d'Ampezzo: SP v sjezdovém lyžování – superobří slalom ženy (10:15).

Pátek 24. ledna

Praha: ME pozemkářek v halovém hokeji – skupina A: Česko – Německo (14:00), ČR – Finsko (19:00).

Cortina d'Ampezzo: SP v sjezdovém lyžování – sjezd ženy (10:15).

Kitzbühel: SP v sjezdovém lyžování – super-G muži (11:30).

Sapporo: SP ve skocích na lyžích – kvalifikace (8:30).

Kreischberg: SP v akrobatickém lyžování – skikros, kvalifikace.

Aspen: X-Games, americký festival zimních sportů.

Hodonín: Pohár ETTU stolních tenistek – čtvrtfinále, odveta: SKST Mart Hodonín - TTSC Nord Doněck (18:00).