Skvělý víkend: Zářili Bauer, Sáblíková i Krpálek

Oficiální
Oficiální
6 Minut čtení

Dva měsíce přes startem olympijských her v Soči ukázal běžec na lyžích Lukáš Bauer, že s ním svět stále musí počítat. Po bezmála čtyřech letech vyhrál závod Světového poháru – na klasické desítce nenašel v Kuusamu přemožitele a všem soupeřům poslal působivou „předolympijskou“ vizitku. V šestatřiceti oslavil svůj dvanáctý triumf v závodě SP.

„Je to megaúspěch,“ jásal Bauer. „Když během holčičího závodu začalo sněžit, tak jsem si začal věřit,“ citoval server idnes Bauerův twitterový profil. „Věřil jsem, že podmínky na odraz nebudou zrovna jednoduché a že je to podmínka, která mi vyhovuje o trochu víc než ostatním. A že bych toho mohl využít,“ řekl lyžař. V celkovém pořadí miniseriálu v Kuusamu skončil Bauer jedenáctý, z žen pak Eva Nývltová-Brabcová na 25. pozici. Sdruženář Miroslav Dvořák byl v Kuusamu dvanáctý.

Po zranění se na rychlobruslařské ovály vrátila Martina Sáblíková ve velkém stylu. V Astaně sice jela volněji, ale i tak vyhrála pětikilometrovou distanci. „Trenér Petr Novák mi pak říkal, že když pojedu disciplinovaně technicky a rozjedu to opatrně, tak mám na to, abych dojela na placce. A teď máme já i on obrovskou radost,“ řekla idnesu Sáblíková, která pak další závody raději vynechala. Svůj nejlepší letošní výsledek zaznamenala její kolegyně Karolína Erbanová: na kilometru byla sedmá, dále na patnáctistovce osmá a na pětistovce třináctá.

Se skalpem dvou olympijských vítězů se z judistické svatyně v Tokiu vrátil Lukáš Krpálek: na prestižním turnaji série Grand Slam nenašel v kategorii přemožitele, což ho vyneslo na druhé místo světového žebříčku.

Čeští volejbalisté si po jedenácti letech opět zahrají Světovou ligu. Poslala je do ní Rada světové volejbalové organizace FIVB, ve skupině E narazí česká reprezentace na Portugalsko, Nizozemsko a Jižní Koreu.

Házenkářkám nevyšla generálka na světový šampionát, který v tomto týdnu začíná v Srbsku. Na přípravném turnaji v Dánsku skončily poslední, když prohrály všechny tři duely.

Ve VTB lize podlehli basketbalisté Nymburku na palubovce Krasnodaru 72:85. Po čtvrté porážce v řadě jsou mimo místa, z nichž se postupuje do play off.

Boxer Ondřej Pála ztratil zápas o titul profesionálního mistra Evropy v těžké váze. V Londýně prohrál s domácím Dereckem Chisorou ve třetím kole.

Ze sportovních událostí tohoto týdne

Úterý 3. prosince

• Bělgorod: volejbalová Liga mistrů – skupina B: Bělogorie Bělgorod - VK Ostrava (16:00).
  • Nižnij Novgorod: Pohár CEV volejbalistů – 2. kolo: Gubernija Nižnij Novgorod - Dukla Liberec (16:00).

Středa 4. prosince

• Nymburk: Evropský pohár basketbalistů – skupina A: ČEZ Basketball Nymburk - Le Mans (18:00).
  • Č. Budějovice: volejbalová Liga mistrů – skupina C: Jihostroj České Budějovice - Asseco Resovia Rzeszów (20:00).
  • Schwerin: volejbalová Liga mistryň, skupiny D: Schweriner SC - Agel Prostějov (19:00).
  • Baku: Pohár CEV volejbalistek – 2. kolo: Azerrail Baku - UP Olomouc (15:00).
  • Rabat: MS juniorů ve stolním tenisu.

Čtvrtek 5. prosince

• Fukuoka: Grand Prix v krasobruslení – finálový závod.
  • Jeju: Grand Prix v judu.
  • Aguascalientes: SP v dráhové cyklistice.
  • Park City: SP v jízdě na bobech.

Pátek 6. prosince

• Lillehammer: SP ve skocích na lyžích – míšená družstva (16:30).
  • Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování – super-G ženy (20:30).
  • Beaver Creek: SP v sjezdovém lyžování – super-G muži (18:45).
  • Berlín: SP v rychlobruslení.
  • Hochfilzen: SP v biatlonu – sprint 7,5 km ženy (10:30), sprint 10 km muži (13:30).
  • Whistler: SP v jízdě na saních.

Sobota 7. prosince

• Novi Sad: MS v házené žen – skupina D: Maďarsko – Česko (14:15).
  • Brno: MS florbalistek – skupina B: Česko – Norsko (17:00).
  • Lillehammer: SP v běhu na lyžích – 10 km klasicky ženy (10:00, 15 km klasicky muži (13:00).
  • Lillehammer: SP ve skocích na lyžích: ženy (15:00), muži (17:00).
  • Lillehammer: Závod SP v severské kombinaci – sprint dvojic (9:00 a 11:45).
  • Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování – sjezd ženy (20:30).
  • Beaver Creek: SP v sjezdovém lyžování – sjezd muži (19:00).
  • Nakiska: SP v akrobatickém lyžování – skikros (21:00).
  • Hochfilzen: SP v biatlonu: štafeta 4x6 km ženy (11:30), štafeta 4x7,5 km muži (14:30).
  • Montafon: SP ve snowboardingu – snowboardcross (12:30).

Neděle 8. prosince

• Brno: MS florbalistek – skupina B: Česko – Švýcarsko (17:00).
  • Praha: VTB liga basketbalistů – skupina A: Nymburk – Kazaň.
  • Lillehammer: SP v běhu na lyžích: štafeta 4x5 km ženy (10:30, štafeta 4x7,5 km muži (12:00).
  • Lillehammer: SP v severské kombinaci (9:30 a 14:15).
  • Lillehammer: SP ve skocích na lyžích – muži (15:00).
  • Beaver Creek: SP v sjezdovém lyžování – super-G muži (17:45 a 20:45).
  • Lake Louise: SP v sjezdovém lyžování – super-G ženy (19:00).
  • Bělehrad: ME v krosu.
  • Hochfilzen: SP v biatlonu: stíhací závod 10 km ženy (11:30), stíhací závod 12,5 km muži (14:30).
  • Montafon: SP ve snowboardingu – snowboardcross družstva (12:30).