Týden v českém sportu: Martina Sáblíková poprvé v sezoně triumfovala

Oficiální
Oficiální
4 Minuty čtení

Rychlobruslařka Martina Sáblíková zářila na Světovém poháru v Astaně a dočkala se prvního vítězství v nové sezoně. V závodě na 5000 metrů neměla konkurenci, na trati 1500 byla osmá. O příčku lepší dojela Karolína Erbanová a svou slavnější kolegyni porazila na této vzdálenosti poprvé v životě. Sáblíková vede průběžné pořadí SP na dlouhých tratích.

O útok na stupně vítězů se pokusil na SP v Kuusamu český sdruženář Miroslav Dvořák. Nakonec jej od bronzového stupínku dělily tři vteřiny, dojel šestý. V průběžné klasifikaci je osmý.

Biatlonistka Veronika Vítková o víkendu vylepšila nejlepší české umístění v sezoně. Ve stíhacím závodě SP v Östersundu byla sedmá. Předtím ve sprintu skončila na devátém místě, Gabriela Soukalová dojela ve vytrvalostním závodě na desáté pozici, nejlepší ve své kariéře.

Svůj nejlepší výsledek v letošní sezoně zaznamenal i cyklokrosař Radomír Šimůnek v Roubaix. V závodě SP dojel šestý.

Pro české florbalisty začal světový šampionát ve Švýcarsku výhrou. V Curychu porazili outsidera Japonsko rozdílem dvaceti gólů 21:1.

Ze sportovního programu na další týden

Pondělí 3. prosince

Curych: MS florbalistů - Česko - USA (19:30).

Úterý 4. prosince

Bělehrad: ME v házené žen, Ukrajina - Česko (17:45).

Sofia: Vyzývací pohár volejbalistů, první zápas 3. kola: CSKA Sofia - Dukla Liberec (18:00).

Ankara: Vyzývací pohár volejbalistek, první zápas 3. kola: Ilbank Ankara - UP Olomouc (18:00).

Curych: MS florbalistů - Česko - Lotyšsko (19:30).

Středa 5. prosince

Brno: Evropská liga basketbalistek, 7. kolo skupiny A: BK IMOS Brno - Bourges (18:00).

Mondeville: Evropská liga basketbalistek, 7. kolo skupiny C: Mondeville - ZVVZ USK Praha (20:00).

Prostějov: volejbalová Liga mistryň, 5. kolo skupiny B: Agel Prostějov - Trefl Sopoty (18:00).

Kyjev: Evropský pohár basketbalistů, 5. kolo skupiny A: Budivelnik Kyjev - ČEZ Basketball Nymburk (17:00).

Budva: volejbalová Liga mistrů, 5. kolo skupiny B: Budva - České Budějovice (18:00).

Bratislava: Vyzývací pohár volejbalistek, první zápas 3. kola: Doprastav Bratislava - KP Brno (18:00).

Čtvrtek 6. prosince

Plzeň: Evropská liga fotbalistů, 6. kolo skupiny B: Viktoria Plzeň - Atlético Madrid (19:00).

Bilbao: Evropská liga fotbalistů, 6. kolo skupiny I: Athletic Bilbao - Sparta Praha (21:05).

Bělehrad: ME v házené žen, Česko - Norsko (20:15).

Bern/Curych: MS florbalistů - čtvrtfinále.

Soči: finále Grand Prix v krasobruslení.

Pátek 7. prosince

Quebec (ve Švýcarsku): SP v běhu na lyžích - sprint dvojic volně (20:00).

Hochfilzen: SP v biatlonu - sprint mužů na 10 km (11:30), sprint žen na 7,5 km (14:30).

Svatý Mořic: SP ve sjezdovém lyžování - superkombinace žen (10:30).

Sobota 8. prosince

Louny: ČP v cyklokrosu - 7. závod (14:00).

Bělehrad: ME v házené žen, Srbsko - Česko (20:15).

Bern/Curych: MS florbalistů - semifinále.

Val d´Isere: SP ve sjezdovém lyžování - obří slalom mužů (10:00).

Nakiska: SP v akrobatickém lyžování - skikros (19:00).

Soči: SP ve skocích na lyžích - ženy (13:00), muži (16:00).

Hochfilzen: SP v biatlonu - stíhací závod mužů na 12,5 km (12:45), stíhací závod žen na 10 km (15:00).

Quebec (ve Švýcarsku): SP v běhu na lyžích - sprint volně žen a mužů (19:15).

Svatý Mořic: SP ve sjezdovém lyžování - super-G žen (11:30).

Nagano: SP v rychlobruslení.

Neděle 9. prosince

ME v házené žen - osmifinálová skupina I.

Curych: MS florbalistů - finále a o 3. místo.

Val d´Isere: SP ve sjezdovém lyžování - slalom mužů (9:30).

Soči: SP ve skocích na lyžích - ženy (9:00), muži (12:00).

Hochfilzen: SP v biatlonu - štafeta mužů na 4x7,5 km (11:15), štafeta žen na 4x6 km (14:30).

Svatý Mořic: SP ve sjezdovém lyžování - obří slalom žen (10:30).