Týden v českém sportu: Hradecká sahala po prvním turnajovém triumfu, začíná Rolland Garros

Oficiální
Oficiální
3 Minuty čtení

V Paříži se o víkendu rozehrál druhý tenisový grandslam sezony Rolland Garros, ještě před ním se však dvě české tenistky probily do finálových bojů „menších“ turnajů. Olympijská medailistka Lucie Hradecká sahala po prvním vítězství na okruhu WTA v kariéře, leč nedosáhla. Radost naopak měla Květa Peschkeová ve čtyřhře.

Hradecká byla ve finále turnaje WTA pošesté, ve Štrasburku ale nestačila na domácí Francouzku, turnajovou trojku Cornetovou a prohrála 6:7 a 0:6. „Na Štrasburk mám jen krásné vzpomínky. Za rok se vrátím a doufám, že mi to do třetice už vyjde. Nemyslela jsem na předchozí finále, snažila jsem se do toho dát všechno. Nevyšlo to, ale jsem šťastná, že jsem si před Roland Garros zahrála pět zápasů,“ citoval Hradeckou server idnes.cz

Peschkeová triumfovala na turnaji v Bruselu po boku Němky Grönefeldové. Společnými silami ve finále zdolaly kanadsko-izraelský pár Dabrowská, Peerová 6:0 a 6:3. Vítězky na turnaji neztratily ani set a česká tenistka má ve sbírce už 25. deblovou trofej.

Šesté a sedmé místo patří českým bikerům z domácího SP v Novém Městě na Moravě. Šestý byl mezi muži Ondřej Cink, olympijský šampion Jaroslav Kulhavý upadl a skončil až 26. Mezi ženami byla z českých reprezentantek nejlepší sedmá Kateřina Nash.

S osobním rekordem 8075 bodů, limitem pro účast na MS v Moskvě a těsně pod stupni vítězů (dělilo jej od nich 61 bodů) skončil na mítinku v rakouském Götzisu český desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Mezi ženami skončila v sedmiboji Eliška Klučinová dvanáctá.

Na Diamantové lize v New Yorku byla tyčkařka Jiřina Svobodová pátá. Na mítinku v Halle hodil koulař Antonín Žalský B limit pro ME, když hodil 20,28 metru. Před ním už stejné kritérium splnili Martin Stašek a Ladislav Prášil.

Velkého úspěchu dosáhl kordista Jiří Beran: na SP v Buenos Aires byl druhý. Cyklista Jan Bárta pak dojel v závodu Kolem Bavorska třetí.